Mis on AcroYogal joogaga seost?

AcroYoga on füüsiline ja vaimne harjutus - see on kombineeritud joogaelementidest, esitusest, akrobaatikast ja tervendavatest kunstidest (healing arts). Erinevad joogapraktikad on AcroYoga puhul toetavad tegurid (klassikaline jooga, meditatsioon).

Partnerjooga õpetab kuulama oma partnerit ja vastama talle oma enda keha tasakaaluga.
See arendab partnerite vahelist usaldust, ühendab endas jooga vaimset tarkust, akrobaatika dünaamilist väge ja tai massaaži armastavat hoolitsust (AcroYoga tundides tehtavad praktikad).

Mida tähendab AcroYoga JAM?

JAM on vabas vormis akrojooga praktiseerimine. See tähendab, et see ei ole organiseeritud tund, aga see on võimalus koos harjutamiseks. Siin saad abi ja nõuandeid ning tuge mõne keerukama asendi osas neilt, kes seda juba harjutanud ja kogemusi omandanud. 
Iga jämm on täiesti erinev. Tulla võivad kõik – täielikest võhikutest maailmatasemel proffideni!
Kui midagi proovida ja õppida tahad, tasub olla julge ja hakkaja, mine teise juurde ja ütle, et lendame koos! Tõenäoliselt on teil sarnane huvi.
Kaasa võib võtta snäkke, mida kaaslenduritega jagada. 

Kas tunnid näevad ette seda, et igaüks proovib oma paarilisega omaette või on seal ka mingeid ühiseid tegevusi?

Tunni alguses me teeme kõik koos keha soojendavaid harjutusi, milleks on erinevad joogaharjutused. Seejärel AcroYoga sissejuhatuseks teeme kümmekond minutit paarisjoogat ning seejärel alustame AcroYogaga. Tund lõppeb juhendatud tai jooga massaažiga või šavasanaga.

Kas eelnev kogemus on vajalik? 

Eelnev kogemus ei ole vajalik, see-eest avatud süda ja meel. Küll aga igasugune tegevus, mis toetab kehatunnetust (jooga, tants vms) tuleb igal juhul kasuks 🙂

Kas mul peab olema oma paariline, et Acroyoga tundidest või JAMidest osa võtta?

Ei pea, võid võtta sõbra kaasa või tule üksi ja kohtad siin uut sõpra!

Mida kaasa võtta ning veel hea teada?

Kaasa võta joogamatt. Selga mugavad riided, soovitavalt keha ümber, liibuvad (aga mitte libedad) - sellised, mis oleks ilma taskuteta ja tülikate õmblusteta. Massaaži jaoks ka pleed või tekk. Ja kuna tegemist on palju kehalist kontakti nõudva alaga, siis märksõna on "puhas hügieen".

Fotod: Indrek Kasesalu

Facebook