Nagu nimigi ütleb, on tegu akrobaatika ja jooga sümbioosiga.

Akrojooga on mänglev tantsuline liikumine, mida on inimloom tõenäoliselt harrastanud juba aegade algusest peale. Lapsena proovisime ju kõik "lennukit" teha, kuid iga akrojooga harrastaja võib kinnitada, et ka täiskasvanuna on see vähemalt sama lõbus.

Akrojooga liikumine on väga mugav ja orgaaniline. Kasutatakse kehade vahelisi kontakte, mis tunduvad loomulikud ning lausa selleks ette nähtud.

Akrojooga on füüsiliselt väljakutsuv joogastiil, kuid tänu selle tugevale sotsiaalsele aspektile on kehaline pingutus teisejärguline. Nõnda on akrojoogat praktiseerides täiesti tavaline see, et ei märkagi kui kiiresti aeg liigub ning, et tegelikult juba meeletu treening tehtud.

Ettevaatust, akrojooga on äärmiselt sõltuvust tekitav!

Akrojooga jaguneb peamiselt kaheks erinevaks koolkonnaks. Mõlemas stiilis on jooga olulisel kohal.

Montreali koolkond (acroyoga.com) esindab kaasaegse tantsu ja kontaktimprovisatsiooni segunemist jooga ja akrobaatikaga. Sellele stiilile on iseloomulik loominguline kontakt ning oma enda liikumise loomine.

California koolkond (acroyoga.org) jaotab akrojooga kaheks: akrobaatiline pool ja terapeutiline pool. Sellele stiilile on iseloomulikud akrobaatilised poosid ja tai massaažiga segunenud lendamine.

Fotod: Indrek Kasesalu

Facebook