SilvEster

 

Silver Tang ja Ester-Helena Aua

Silver ja Ester on Eesti esimesed sertifitseeritud akrojooga õpetajad.

Lisaks AcroYoga Montreal'i (www.acroyoga.com) juhendajate koolitusele (2013) on Silver ja Ester juurde õppinud tunnustatud akrojooga õpetajate töötubadel Divine Play akrojooga festivalidel, New Yorgi akrojooga festivalil, Nordic akrojooga festivalidel ning erinevatel immersionitel (5 päevane akrojooga intensiivkoolitus). Silver on läbinud ka 200h Ashtanga Vinyasa joogaõpetajate treeningu (2014) ja 200h Pitch Catch Circus akrobaatika intensiivtreeningu (2016).

„Akrojooga on meie hobi, mitte töö. See on põhjus, mis toob inimesi kokku, annab hea võimaluse teisi lähemalt tundma õppida ja koos tähistada. AY suudab meid alati oma sügavusega üllatada – kohalolu, julgus, kehatunnetus, pühendumine ja side partneriga on kõik kasulikud oskused, mida rakendada ka igapäevaselt. Lisaks mõjub see praktika nagu üks tugev naturaalne droog – toob sära silma, avab südant ja paneb mahlad voolama“. 

Nimi SilvEster on kasutusel aastast 2011, kui paar esines Colombia, Ecuadori ja USA tänavatel. Spontaansete tänava perfokate mõjul kujunes ka SilvEsteri stiil improvisatsioonimaiguline. SilvEsterile pakub ülimat rõõmu näha oma õpilasi töötubades avastamas oma enese loomingulisust. SilvEsteri töötubades on läbivaks teemaks loovus - eesmärgiks on anda õpilasele hoog sisse ja lasta tal leida isikupärane ja loomulik liikumine/eneseväljendus. 

Akrojooga on üks SilvEsteri meelistegevustest ühes aianduse, kokkamise ja alternatiivse ehitusega. Permakultuur, kogukonna arendamine, jätkusuutlik eluviis, naturaalmajandus, fermentatsioon ja taaskasutus on kõik võtmesõnad, mis saadavad Silverit ja Esterit läbi nende tegemiste. Akrojoogas on esindatud permakultuuri põhitõed, see on ideaalne kogukonna loomise viis, mis aitab varem või hiljem jõuda tervikliku ning jätkusuutliku eluni.  

SilvEster korraldab suviti akrojooga festivali "AcroFestonia", mille eesmärgiks on näidata akrojoogat uudse/värske nurga alt ning tuua Eestisse maailma tasemel, kuid siiski alternatiivseid akrojooga õpetajaid.  

Silveriga intervjuu 2016

Silver ja Ester Ringvaates 2014

Silveri ja Estri lugu 2013

Acrofestonia 2017

Acrofestonia 2016

Acrofestonia 2014

Facebook